Špecialisti na bezpečnosť / cenová ponuka

Zlodeji zablokujú vaše diaľkové ovládanie od auta

Zlodeji zablokujú vaše diaľkové ovládanie od auta Potvrdené políciou, aj nezávislými inštitúciami. Na parkoviskách, pumpách a iných verejných priestranstvách číhajú zlodeji, ktorí znemožnia zamknutie vášho auta. Ako to robia?

Pri zamykaní auta prostredníctvom diaľkového ovládania sa uistite, že auto sa skutočne uzamklo. Napríklad potiahnutím kľučky, či bliknutím smeroviek. Zlodeji oprášili starý trik, ktorý je elegantnejší, ako rozbíjanie okna. Zablokujú signál vášho diaľkového ovládača.

Pozornejší by mali byť majitelia vozidiel koncernu Volkswagen (Škoda, Seat, Audi, Volkswagen), ale boli zaznamenané prípade aj pri vozidlách iných značiek. A v čom trik spočíva?

Zlodeji využívajú konštrukčného nedostatku riadiacej jednotky diaľkového ovládača, ktorá je umiestnená v aute. Tá dokáže v jeden moment prijímať a spracúvať iba jeden signál - náhodne generovaný kód z diaľkového ovládania. Zlodejom tak stačí mať diaľkové ovládanie vášho typu auta. Keď vy sa pokúšate auto uzamknúť, oni v blízkosti držia slačené tlačidlo uzamykania na svojom ovládači. Vaše auto samozrejme nezamknú, ale zablokujú váš signál. Pri strate pozornosti si nemusíte všimnúť, že auto sa nezamklo a odchádzate od odomknutého vozidla.

Redaktori portálu idnes.cz pripravili názorné video:

"Chovanie systému centrálneho diaľkového zamykania je dané fyzikálnymi vlastnosťami elektromagnetického vlnenia. Princíp je taký, že pokiaľ sa na nosnej frekvencii používanej pre centrálne zamykanie vyskytnú dva signály, prijímač sa môže zaoberať iba dešifrovaním prvého z nich. A to do doby, než tento prestane vysielať." Spresňuje Vítek Pelc zo Škoda Auto.

Zlodeji môžu používať zosilňovače signálu (silnejšie napájanie kľúča), čím dokážu operovať z väčšej vzdialenosti a efektívnejšie. Tento konštrukčný nedostatok je dlho známy, napriek tomu s ním automobilky do teraz nič neurobili. Je teda na ostražitosti vodičov, aby každé uzamknutie svojho vozidla potvrdili aj inak ako iba stlačením tlačidla.


Zdroj: idnes.cz

< Späť na zoznam článkov

Vyplňte prosím všetky polia. Do poľa kontakt uveďte aj telefón, aj e-mail. Následne čo najpresnejšie opíšte typ objektu, požiadavky na jeho zabezpečenie a vašu predstavu. Podľa potreby vás ešte ohľadom detailov budeme kontaktovať.

poskytnutím dát sa k ničomu nezaväzujete
Powered by ALTERWEB STUDIO © 2012-2020