Špecialisti na bezpečnosť / cenová ponuka

Príležitosť robí zlodeja

Príležitosť robí zlodeja Chystáte sa na zimnú lyžovačku, prípadne dovolenku do tepla? Myslite na to, čo vám môže spôsobiť pridanie fotografie priamo z dovolenky do vášho profilu na „zradnej sociálnej sieti“...

Mladá rodinka sa pochválila s krásnou dovolenkou na sociálnej sieti. Medzi svojimi priateľmi však mal Jozef aj jedného z obyvateľov ulice, kde bývali. Mladík však nebol bezúhonný. Závislosť na drogách a nedostatok peňazí na ich kúpu ho prinútili kradnúť. Keď videl rodinku na fotkách, s podtitulom: „Zasielame srdečný pozdrav zo slnečných Álp..“ bol to pre neho jasný signál, že dom je práve neobývaný. Janka s Jozefom nemali svoj objekt zabezpečený, mysleli si, že im stačí iba pozatvárať obloky, vypnúť plyn a zamknúť na dvakrát.

Škody, ktoré spôsobil závislý mladí aj s jeho partiou chuligánov s podobným „koníčkom“, sa vyšplhali na takmer 10 000 eur. Zničili dvere, zárubňu, odniesli drahú elektroniku, čo nevedeli odinštalovať, tak násilne povytŕhali zo stien a podlahy. Bez škrupúľ sa vlámali aj do auta v garáži.  Jana z Jozefom sa už zrejme nadobro môžu rozlúčiť so šperkmi po rodičoch a starých rodičoch. Tie skončili v záložni a u rôznych priekupníkov, rovnako ako zimné pneumatiky a drahé elektrické náradie z garáže. Chuligáni navyše sprejom a nožom poškodili dva obrazy, pričom mnohé mali nevyčísliteľnú sentimentálnu hodnotu. Keďže na ulici a v dome chýbali monitorovacie zariadenia, z celej partie údajne piatich zlodejov sa podarilo identifikovať a zadržať len dvoch.

Nedajte zlodejom šancu

Hovorí sa, že príležitosť robí zlodeja. Žiaľ denne sa presviedčame z televíznych správ, že je to tak. Klienti v niektorých prípadoch priam nabádali zločincov. Obloky otvorené na vetranie, chýbajúce mreže na pivničných priestoroch, absencia alarmu a kamerových systémov, „chválenie sa“, že idú na dovolenku, a to  pred cudzími ľuďmi, alebo úplne nepochopiteľné zverovanie kľúčov od bytu či domu neprevereným osobám. Ľudia sú často prekvapení, ako málo stačí k tomu, aby nemuseli predčasne opúšťať dovolenkovú destináciu a doma počítať škody spôsobené zlodejmi. Prevencia je oveľa lacnejšia, ako neželané investície do nápravy škôd a zdĺhavé čakanie na verdikty orgánov činných v trestnom konaní. Všetko to sa navyše ešte predraží, ak nemajú svoj majetok poistený.

Vedeli ste, že...

...celková majetková kriminalita na Slovensku za obdobie od 1. januára do 30. septembra 2014 zahŕňa         26 304 zistených prípadov a z nich nebola ani polovica (41 %) objasnených? Nenechajte sa okradnúť a nedajte zlodejom príležitosť! Konkrétne rady a tipy na zabezpečenie nehnuteľnosti nájdete na našej stránke, prípadne si nechajte od nás vypracovať nezáväznú ponuku.                                                                                                  

 

                                                                                                                                              Kamerové systémy, s.r.o.

< Späť na zoznam článkov

Vyplňte prosím všetky polia. Do poľa kontakt uveďte aj telefón, aj e-mail. Následne čo najpresnejšie opíšte typ objektu, požiadavky na jeho zabezpečenie a vašu predstavu. Podľa potreby vás ešte ohľadom detailov budeme kontaktovať.

poskytnutím dát sa k ničomu nezaväzujete
Powered by ALTERWEB STUDIO © 2012-2020