Špecialisti na bezpečnosť / cenová ponuka

O náš Projekt prevencie kriminality je veľký záujem

O náš Projekt prevencie kriminality je veľký záujem Projekt prevencie kriminality pre samosprávy a obyvateľov, ktorý prináša spoločnosť Kamerové systémy, s.r.o., si kladie za cieľ v spolupráci vzdelávať občanov a predchádzať rizikovému správaniu, kriminalite a škodovým udalostiam na majetku a zdraví. Od svojho spustenia zaznamenal mimoriadne pozitívny ohlas a zapojili sa doň viaceré obce a samosprávy.

„Ako odborníci na oblasť bezpečnosti, sme sa rozhodli na vlastné náklady vytvoriť profesionálne spracované a ucelené materiály týkajúce sa prevencie kriminality. Faktografické materiály sú vhodným príspevkom do lokálnych tlačovín obcí a podkladom pre rôzne semináre a workshopy. Sme spoločensky zodpovedná firma a touto aktivitou chceme posilniť prvok prevencie. Máme potvrdené z údajov poisťovní i okresných riaditeľstiev policajného zboru, že preventívne opatrenia a informovanosť preukázateľne znižujú riziko spáchania trestného činu, vandalizmu a iné sociopatologické javy,“ uvádza Daniel Štubniak, špecialista na bezpečnosť a konateľ spoločnosti Kamerové systémy, s.r.o.

Projekt prevencie kriminality má ambíciu vyrovnať informačnú nerovnováhu. Nerovnováhu, kde na jednej miske váh je slabá informovanosť obetí a na druhej vynaliezavosť a pripravenosť páchateľov. Medzi samosprávy, ktoré sa rozhodli zverejniť a pravidelne zverejňovať sériu profesionálne spracovaných edukatívnych materiálov, patria napríklad Báhoň, Dubová, Slovenský Grob, Svätý Jur, Miloslavov, Doľany, Most pri Bratislave, Veľký Biel, Viničné, Hurbanova Ves, mestské časti Rača, Jarovce, Rusovce - a ďalší pracujú na zapracovaní do svojich systémov.

Občania dobre poznajú linku 158 alebo 112.  Mali by však mať čo možno najširšiu predstavu o ochranných prostriedkov a zariadeniach, od zložitých zámok, cez alarmy, imobilizéry, až po kamerové systémy a Pult centralizovanej ochrany. Obdobne by mali vedieť, na aké služby a odškodnenie majú nárok a na koho sa v prípade, že sa stanú obeťou kriminálneho činu, majú obrátiť.

Kriminalita je piatym najvážnejším spoločenským problémom v Slovenskej republike. Podľa Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry trestným činom dominuje násilná a majetková kriminalita. Projekt prevencie kriminality efektívne napomáha v boji proti tejto kriminalite.

Má aj vaša obec/samospráva ambíciu zapojiť sa do tohto projektu? Kontaktná osoba: Ing. Lenka Blahová. E-mail: blahova@specialistinabezpecnost.sk 


Vaši špecialisti na bezpečnosť

< Späť na zoznam článkov

Vyplňte prosím všetky polia. Do poľa kontakt uveďte aj telefón, aj e-mail. Následne čo najpresnejšie opíšte typ objektu, požiadavky na jeho zabezpečenie a vašu predstavu. Podľa potreby vás ešte ohľadom detailov budeme kontaktovať.

poskytnutím dát sa k ničomu nezaväzujete
Powered by ALTERWEB STUDIO © 2012-2020